IEEE İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa…

Educational Activities (EA)

EA – SSP Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda IEEE Türkiye Sosyal Sorumluluk Projeleri olarak çalışmaların yürütüldüğü ancak hem  Global hem Türkiye’de daha doğru bir kimlik kazanması ve IEEE içerisinde daha verimli bir şekilde yer alabilmesi adına bu yapı değişikliği ile IEEE Türkiye Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğü yerini IEEE Türkiye Educational Activities Öğrenci Temsilciliği’ne bırakmıştır.

IEEE İÜC ailesi sene içerisinde Educational Activities ile okullara gidip öğrencilere bilgisayar programlarını öğretip onlarla bilim ve mühendislik hakkında konuşmalar yaparak mühendis olarak üzerimize düşen bilgilerimizi aktarma görevini yaparken öğrencilerin mühendisliği, okulu ve teknolojiyi sevmelerini sağlıyoruz. Ayrıca belirlediğimiz toplum sorunları hakkında tartışarak bir mühendis olarak nasıl çözüm bulacağımızı konuşuyoruz ve projelerimizi hayata geçiriyoruz.

IEEE İÜC EA – SSP Temsilciliği Vizyonumuz;

IEEE İÜC gönüllülerinin karşılaştığı toplumdaki sorunlara mühendislik  gözünden çözüm olacak projeler üretmek  ve bunu bir sivil toplum kuruluşuyla birlikte hayata geçirmek, henüz üniversiteye geçmemiş öğrencilere bilimi teknolojiyi aşılayacak eğitimler vermek ve projeler üretmektir.