IEEE İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa…

Kardeş Öğrenci Kolu (KÖK)

KÖK Nedir?

Kardeş Öğrenci Kolu Projesi, IEEE Türkiye ‘de kolların (üniversitelerin) arasında karşılıklı kardeşlik bağları, güçlü iletişimler ve ortak proje, etkinlik, eğitim vs çıkarılması gibi olaylara öncülük etmesi için oluşturulmuş bir projedir. Türkiye’de en başarılı ve en büyük öğrenci iletişimini sağlayan yapıdır. Kardeş Öğrenci Kolu sene içerisinde belirli zamanlarda bir araya gelip kollar ile bağlantıları daha güçlü hale getirir ve böylece kollar arasındaki iletişim asla zayıflamaz. Bu iletişim bir çok oyun, eğitim, kamp ve piknik olmak üzere düzenlenen etkinlikler sayesinde kazanılır ve güçlendirilir. Her kolun bir yahut iki (ikili kardeşlik veya üçlü kardeşlik) olmak üzere kardeş kolu olmaktadır. Bu kollar aralarında karşılıklı olarak bilgi-tecrübe aktarımı yaparak kollarını bir adım ileri taşımak için uğraşırlar. Kardeş olmayan diğer 74 kol ise kuzen kol olarak geçmektedir. Kuzen kollar da aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve kendi kollarındaki zayıf yönleri güçlendirmek için kuzen okullardan yardım alabilir yardımda bulunabilirler.

IEEE İÜC KÖK Vizyonu;

IEEE İÜC Ailesi KÖK temsilciliği olarak vizyonumuz;

Kardeş okulumuz ile birlikte CS, RAS ve PES komitelerimizin desteklerini alarak ortak projeler üretmek , eğitimler vermek , etkinlikler düzenlemektir. Temsilciliğimizin bu noktadaki en etkin görevi kardeş okulumuz ve kuzen okullarımız ile iletişimimizi en kuvvetli şekilde tutmak ve IEEE İÜC Ailesini adını en başarılı şekilde taşımaktır.

Sene içerisinde kendi kolumuzda ve kardeş kolumuzla tanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla çeşitli oyunlar, eğlenceler bilgi paylaşımı yapabileceğimiz kahvaltılar, piknikler ve çeşitli geziler yapacağız. Bu sayede yeni dostluklar edinmeyi ve eğlenceli vakitler geçirmeyi amaçlıyoruz.

Özgür Mert ÖZÇELİK
Kardeş Öğrenci Kolları Proje Temsilcisi

ozgurozcelik06@gmail.com
Telefon: +90 (538) 455 75 44