IEEE İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa…

Education Society

Education Society komitesi üyelerin sosyal ve akademik yönlerini güçlendirmek için çalışan bir komitedir. Yıl içerisinde teknik geziler, salon etkinlikleri, ortak proje çalışmaları, TeaTalk ve speaking gibi etkinlikler yapar.

GETEK ve Kariyer Günleri olmak üzere yılda iki etkinlik düzenler. Diğer komitelerle ortak projeler geliştirerek üyelerin teknik anlamda kendilerini geliştirmesine fırsat tanır. TeaTalk etkinliği ile profesyonel kişilerden tecrübe aktarımı amaçlanır. Speaking etkinliğinde amaç İngilizce pratiği yapabilmektir. Education Society aynı zamanda teknik geziler ve organizasyonlardan da sorumlu komitedir.

Education Society’nin vizyonunun geniş yelpazede olması sebebi ile bütün mühendislik öğrencilerine hitap eder.

Kariyer Zirvesi ve GETEK olmak üzere iki salon etkinliği düzenlenir. Gelişen Teknoloji Günleri etkinliğimizdeki amaç her sektörden tanınmış isimlerle öğrencileri bir araya getirerek gelişen teknolojinin ayrıntılarını ve gelecekte sektörde bizleri nelerin beklediğini aktarabilmek, tecrübe aktarımı sağlamaktır. Bu şekilde firmalar kendilerini tanıtma imkanı bulur, öğrenciler de network edinmiş olur.

Kariyer Zirvesi etkinliğinde de sektörün önde gelen firmalarından gelen yöneticilerin kariyer basamaklarını nasıl tırmandığı ve geleceğin bizlerden neler beklediğinin anlatıldığı oturumlar gerçekleşir. Yine iş ve staj imkanları sağlanabilir.

Diğer komitelerin düzenlediği eğitimlere katılım amaçlanır. Ayrıca sene içinde birkaç kez sertifikalı kişisel gelişim seminerleri verilmektedir.

EDUCATION SOCIETY’e Katılmak İçin;

Sitemiz üzerinden bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurup gönderdikten sonra IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğrenci Kolu Üyeliğinizin tanınması için KAYIT FORMU‘nu doldurmanız gerekmektedir.

 

Batuhan DAĞLIOĞLU
Komite Başkanı
Telefon: +90 (531) 952 10 46
Özlem GÖKSAL
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
Telefon: +90 (554) 377 2063