IEEE İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa…

Women in Engineering

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa IEEE Women in Engineering kadınların mühendislik, bilim, teknoloji ve matematik alanlarında güçlü, yaratıcı ve aktif olmasını hedefleyen; kadın ve erkeklerin mesleki birlikteliğini ve eşitliğini destekleyen bir komitedir. Türkiyede IEEE içinde “WIE Bilinci” oluşturmak, daha çok desteklenmesini sağlamak WIE komitesi olarak hedefimizdir.

Mart ayının ilk haftasında Mühendislikte Topuk Sesleri adlı salon etkinliğimizi düzenleriz. Yıl içerisinde başarılı kadın ve erkek profilinde yöneticiler ile buluşup Tea-Talk’lar yaparız. Komitemizin teknik alanda da başarılı olduğunu göstermek adına bir tane teknik proje çıkartırız.

Kadın ve erkeğin mesleki eşitliğine inanan ve bu inancı desteklemek isteyen tüm öğrenci, akademisyen ve işverenlere hitap ederiz.

Mühendislikte Topuk Sesleri adlı salon etkinliğimizde üyelerimize ve gelen misafirlerimize kadın ve erkeğin mesleki birlikteliğini ve bu birlikteliğin iş verimliliği üzerindeki etkilerini aktarmak hedefimizdir. Aynı zamanda Tea-Talk’larımız ile iş hayatında karşımıza çıkabilecek zorlukları ve bu zorlukları nasıl aşabileceğimizi ön görmeyi amaçlıyoruz.

Dönem içerisinde bir tane teknik proje çıkartıyoruz. Bu teknik projemizde üyelerimizi teknik açıdan geliştirmek, komitemizin teknik alanda da başarılı olduğunu göstermek en büyük hedefimizdir.

WOMEN IN ENGINEERING’e Katılmak İçin;

Sitemiz üzerinden bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurup gönderdikten sonra IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğrenci Kolu Üyeliğinizin tanınması için KAYIT FORMUnu doldurmanız gerekmektedir.

 

 

Ayşe TURNA
Komite Başkanı
Telefon: +90 (538) 503 75 82  
Elif AKIN
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
Telefon:+90 (536) 713 81 51